Naujienos
Džiugu pasidalinti žinia, kad 2021 m. kovo 29 - 31 dienomis vyks IV tarptautinis IFA (angl. International Federation of Apitherapy) kongresas! Kaip jau tapo įprasta šios susiklosčiusios epidemiologinės situacijos metu, IFA kongresas vyks nuotoliniu būdu. Tuo pačiu metu, tik keliomis dienomis ilgiau, vyks ir tarptautinė internetinė paroda "Api-Expo", kuri vyks 2021 m. kovo 26 - balandžio 4 dienomis.
Kviečiame dalyvauti!
Daugiau informacijos apie šiuos numatomus renginius rasite čia:
• IFA kongresas: https://apitherapycongress.org/invitation/
• internetinė paroda "Api-Expo": https://worldapiexpo.com/
Sveikiname visus Bendraminčius Naujųjų Metų proga! Linkime stiprybės, susitelkimo ir geros sveikatos!
Praėjusių 2020 metų lapkričio mėnesį vykusi nuotolinė LAA konferencija sulaukė atgarsių ir Lietuvos Medicinos biblioteka savo puslapyje su mūsų sutikimu patalpino kai kuriuos konferencijos pranešimus. Norime pasidalinti šia nuoroda:
http://www.lmb.lt/nuotoline-lietuvos-apiterapeutu-asociacijos-konferencija/
Kaip ir kiekvienais metais, lapkričio mėnesį organizuojama Apiterapijos konferencija. Šiemet, dėl susiklosčiusios epidemiologinės situacijos LAA valdyba nusprendė organizuoti šią tradicinę rudens konferenciją nuotoliniu būdu. Visiems LAA nariams, turintiems el.paštą buvo išsiųsti konferencijos lektorių pranešimai.
Šių metų pranešimai:
1. „Papildomoji ir alternatyvioji medicina“ - gyd. P. Rimkus, LAA viceprezidentas.
2. „Bičių produktai: pagalba, apsauga ir profilaktika virusinių infekcijų metu“- habil. dr. D. Stasytytė- Bunevičienė, LAA viceprezidentė.
3. „Universali detoksikacija: bičių produktai sveikatai išsaugoti ir stiprinti“ - habil. dr. D. Stasytytė- Bunevičienė, LAA viceprezidentė.
4. „Moksliniai darbai bičių produktų tematika LSMU“- prof. dr. S. Trumbeckaitė, LAA viceprezidentė, dr. N. Sutkevičienė, LSMU.
5. „Mokymai LSMU bičių produktų tematika“ -prof. dr. S.Trumbeckaitė, LAA viceprezidentė, dr. N. Sutkevičienė, LSMU.
6. „Vytauto Didžiojo universitete vykdomi tyrimai bičių produktų tematika (2010-2020)“- doc. dr. V. Kašonienė, prof .habil.dr. A. Maruška, VDU.
7. „Apiterapijos pagrindai Kauno kolegijoje“ – lektorė L. Baumann, Kauno kolegija.
8. „Medicata filia“ pasiekimai per daugiau nei 25-rius metus. I dalis“- steigėjai Bernadeta ir Sigitas Vasiliauskai.
9. „Apiterapijos naujienos pasaulyje“- biologė A. Raudoniūtė.
10. Reportažas iš TV laidos „Sveikatos kodas“.
Norime priminti LAA nariams, nepravedusiems 10 eurų nario mokesčio už 2020 metus, tai padaryti - mokestį pervesti į LAA sąskaitą LT817300010002264906 Swedbank.
Norintiems tapti LAA nariais, kviečiame užpildyti laisvos formos stojimo prašymą ir atsiųsti jį el.paštu apiterapija.lt@gmail.com
Rekomendacijas parengė Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentė
habil. dr. D. Stasytytė-Bunevičienė
1. Išorinės apsaugos ir pagalbos priemonės. Propolio tepalai ir aliejai vartojami nosies landų, lūpų, odos ir gleivinių apsaugai. Patys stipriausi – propolio tepalai su bičių vašku. Profilaktiškai - tepti 2-4 kartus per dieną, ypač išeinant iš namų, esant susirgimo požymiams – iki 8 kartų. Visą padidėjusio sergamumo periodą.
2. Propolio /bičių pikio/ purškalai. Ypatingai veiklūs preparatai. Vandeninis propolio purškalas labiau veikia virusus, etanoliniai /spiritiniai / propolio purškalai – bakterijas ir grybelius. Profilaktiškai – vienas ar du įpurškimai į burną, gerklę 2-4 kartus per dieną, ypač prieš numatomą kontaktą viešose vietose ar darbe, išeinant iš namų, esant susirgimo požymiams – iki 8-10 kartų. Po purškalo pavartojimo negerti ir nevalgyti nors 15 minučių. Visą padidėjusio sergamumo periodą.
3. Virusų ir kitų infekcijų sukėlėjų naikinimas ir jų vystymosi stabdymas: propolio preparatai. Propolio kapsulės - po 1 kaps. du kartus per dieną po valgio užgeriant vandeniu, kurso trukmė 10-14 dienų. Etanolinis /spiritinis/ propolio ekstraktas – po 30 lašų 3 kartus per dieną, lašinti į 100-200 ml šilto virinto vandens. Rekomenduojama pusę pagaminto skysčio panaudoti gerklės skalavimui, likusią – išgerti. Nedidelis preparato kiekis visada nusėda ant stiklinės ar puodelio sienelių. Propolio lašai vartojami taip pat, tik imamas dvigubai didesnis preparato kiekis. Kurso trukmė 3-4 savaitės, galima kartoti po 2 mėnesių.
4. Imuninės sistemos stiprinimas: žiedadulkės, bičių duonelė, bičių pienelis. Šaldytos žiedadulkės vartojamos po 1-2 arb. šaukštelius 2 kartus per dieną, geriau tarp valgių, 2-4 savaites. Išėmus iš šaldiklio reikiamą kiekį palaikyti kambario temperatūroje 10-15 min., geriau čiulpti ir užgerti šiltu vandeniu. Džiovintos žiedadulkės vartojamos du kartus didesniais kiekiais, čiulpiant ir užgeriant vandeniu ar ištirpinus 100 -2000 ml šilto vandens. Visų rūšių žiedadulkių tabletės vartojamos po 2-4 tabletes 2 kartus per dieną čiulpiant ir užgeriant vandeniu. Bičių duonelė – šaldyta, džiovinta, dražė pavidalu – vartotina nurodytais kiekiais 1-2 kartus per dieną nuo 2 iki 4 savaičių kursais, čiulpiant arba ištirpinus šiltame vandenyje, geriau tarp valgių. Rekomenduojama neskubėti, ilgiau palaikyti burnoje. Žiedadulkės ir bičių duonelė ypač rekomenduojamos rūkantiesiems.
Bičių pienelio tabletės ir apilakas labiau rekomenduojami nesergantiems vaikams, jauniems asmenims ir daugumai – praėjus ūmiai ligos fazei, jei nevargina aukštas kraujospūdis. Suaugusiems – po 75 mg /1 tabletę/, čiulpti tarp valgių du karus per dieną – ryte ir vidurdienį, Kurso trukmė 10-14 dienų. Vaikams ir seniems asmenims rekomenduojamos mažesnės dozės nurodomos ant pakuočių.
5. Žarnyno funkcijų palaikymas ir stiprinimas. Rekomenduojama bičių duonelė, 2-4 savaites. Išliekant vidurių užkietėjimui – vaistažolių arbatos ir kitos priemonės. Esant viduriavimui – etanolinis propolio ekstraktas nurodytais būdais. Profilaktikos ir korekcijos tikslais, po antibiotikų vartojimo rekomenduojama ilgą laiką vartoti ne tik bičių duonelę, bet ir bičių vašką ar korius: porą kartų per savaitę 1-2 arb. šaukštelius ilgai kramtyti ir nuryti.
6. Vaistinis bičių medus: detoksikacija, papildymas, regeneracija, uždegimo korekcija. Turime labai didelį pasirinkimą įvairiausio medaus. Sezoninių infekcijų metu tiems asmenims, kurie gali ir nori vartoti, labiausiai tiktų polifloriniai pievų, miškų, spygliuočių medūs. Daug sveikatos specialistų siūlo mažinti balto rafinuoto cukraus vartojimą ir jo atsisakyti. Sveikatai išsaugoti ir stiprinti daugumai suaugusiųjų rekomenduojama per dieną suvartoti iki 1-2 v.š. bičių medaus, sergantiesiems – ir žymiai daugiau. Reikėtų nepamiršti ir senų, gyvenimo praktikos patikrintų naminių medaus mišinių su krienais, česnakais, spanguolėmis, įvairiais prieskoniais, kurie tinka visai šeimai. Daugumą medaus mišinių galima vartoti 2-4 savaičių kursais.
7. Galinga reguliacija: korių dangteliai, medus su koriais, bičių vaškas. Gaila, tačiau šie nepaprastai stiprūs sveikatos išsaugojimo veiksniai pas mus dar mažai naudojami. Pats galingiausias iš jų – korių dangteliai. Šiuo metu tinkamai naudojami visi korių, vaško ir medaus kompleksai ženkliai reguliuoja ir atstato žmogaus organizmo imunines funkcijas, normalizuoja virškinimo fermentų gamybą ir pagreitina sveikimą. Vartojama ilgai kramtant, po 1-2 arb. š. net keletą kartų per dieną. Esant slogai, anginai, gerklės skausmams, kosuliui, dantų, dantenų ir burnos gleivinės problemoms – rekomenduojama gausiai išsiskyrusias seiles ne nuryti, o išspjauti, po 7-10 minučių intensyvaus kramtymo išspjauti ir vaško likučius, gerai išskalauti burną. Ir tik po to, paėmus sekančią porciją, burnoje atsirandančias seiles ryti, o pabaigoje – nuryti ir likusį vašką.
8. Bičių produktai malšina stresą. Antistresiniu poveikiu pasižymi visi bičių produktai ir jų gaminiai, dažniausiai siūloma vartoti šiltame vandenyje ištirpintą medų, medų su vaistažolių arbatomis, žiedadulkes ir bičių pienelį nurodytais kiekiais. Šiuo tikslu medus vartotinas vakare, žiedadulkės ir bičių pienelis – pirmoje dienos pusėje.
9. Siūlomi deriniai. Padidėjus sergamumui sezoninėmis infekcijomis ir kitais sveikatai nepalankiais periodais rekomenduojama vartoti 2-3 produktus ar gaminius – tai galėtų būti medaus mišiniai su propoliu, žiedadulkėmis, bičių duonele, bičių pieneliu ar keletu minėtų produktų; greta išorinio poveikio priemonių visada svarbu turėti su savimi ir reguliariai panaudoti kurį nors purškalą. Pavasario laikotarpiu daugeliui siūlyčiau suvartoti vieną kursą kurio nors propolio preparato - kapsulių ar ekstraktų, lašų ar medaus mišinio su propolio ekstraktu. Vietoje vieno multivitaminų kurso šiuo metų laiku labai tiktų 2-4 savaites pavartoti žiedadulkių ar bičių duonelės. Daugumai jaunų, ypač rūkančių asmenų tiktų 1-2 kursai bičių duonelės, bičių pienelio – su 2 mėnesių pertrauka.
10. Optimalios medžiagų apykaitos palaikymas: vanduo ir maistas. Kadangi visi bičių produktai ir jų preparatai yra labai koncentruoti, daugumai žmonių siūloma kas valandą išgerti po 100-200 ml šilto vandens – mažais gurkšneliais, palaikant burnoje. Svarbu atsisakyti ar bent ženkliai sumažinti sintetinių ir ypač tonizuojančių gėrimų, greitojo maisto ir produktų, kuriuose yra nenatūralių priedų, apriboti gyvulinės kilmės baltymų ir riebalų vartojimą.
11. Amžiaus faktorius: nurodytos vidutinės dozės gali būti rekomenduojamos daugumai gyventojų nuo 15 iki 75 metų. Vaikams ir seniems asmenims rekomenduojami mažesni kiekiai nurodomi ant pakuočių.
12. Saugumas ir naudinga informacija. Sveikatai išsaugoti ir stiprinti visada rekomenduojama įsigyti ir vartoti tik kokybiškus produktus ir gaminius, laikyti juos nurodytomis sąlygomis. Nevartoję bičių produktų ar jų gaminių asmenys turėtų pradėti nuo mažesnių produktų kiekių. Lėtinėmis ligomis sergantys įvairaus amžiaus asmenys, esant neaiškumų, turėtų gerai susipažinti su produktų ir jų gaminių aprašymais, pasitarti su gydytoju.
2020 metų sausio 14 dieną Seimas pagaliau priėmė galutinį įstatymą, apibrėžiantį Alternatyviąją ir papildomąją mediciną Lietuvoje! Įstatymas įsigalios nuo 2021 m. sausio 1d.
Atsiradęs reglamentas svarbus bitininkams ir apiterapeutams, kadangi jame aiškiai aprašyta ir apiterapijos sritis: nustatyta, kokie asmenys galės legaliai užsiimti apiterapija ir kokias atsakomybes jie neš, kas leis užtikrinti žmonių, besinaudojančių apiterapijos paslaugomis saugumą.
2019 m. gruodžio 7 d. Lietuvos Apiterapeutų asociacijos atstovai habil. dr. Dalia Stasytytė-Bunevičienė ir įmonės "Medicata Filia" įkūrėjas Sigitas Vasiliauskas lankėsi Jurbarko bitininkų draugijoje "Nektaras".
Susitikimo metu habil.dr. D.Stasytytė-Bunevičienė pasakojo, kaip vartojant bičių produktus žiema išlikti sveikiems ir energingiems, o S.Vasiliauskas kvietė bitininkus skleisti žinias aplinkiniems apie medaus naudą žmogaus organizmui.
Lapkričio 9 d. (šeštadienį) įvyko kasmetinė rudens konferencija "Apiterapijos aktualijos Lietuvoje - 2019"'. Džiaugiamės ilgamečiais partneriais UAB "Pirmas žingsnis", kurie leido priimti tiek daug apiterapijos entuziastų. Smagu, kad besidominčių bičių produktų teikiama nauda sveikatai kasmet vis daugėja. Šįmet į konferenciją sugūžėjo arti šimto dalyvių iš įvairių Lietuvos kampelių: Kauno, Vilniaus, Anykščių, Alytaus... Pastarojo miesto tragedija dėl degusių padangų taip pat neliko nepastebėta: habil. dr. Dalia Stasytytė-Bunevičienė pristatė trumpą, bet veiksmingą detoksikacijos kursą su bičių produktais, galintį padėti Alytaus rajono gyventojams greičiau išvalyti organizmą po atsiradusios cheminės taršos.
Taip pat išskirtinio dėmesio sulaukė gyd. Aušros Kažemikaitienės pristatymas apie medaus baltymą Camelyn.
Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentas gyd. Povilas Rimkus pristatė naujausią informaciją apie Lietuvos Respublikos papildomosios ir alternatyviosios sveikatos priežiūros įstatymo projektą, kuris aktualus visiems, besidomintiems ir praktikuojantiems alternatyviąją mediciną, tarp jų ir apiterapiją.
Po konferencijos sulaukėme daug teigiamų atsiliepimų ir konstruktyvios kritikos apie renginį. Matydami, kad susidomėjimas apiterapija nenustoja augti, žadame tobulėti ir suorganizuoti dar geresnį renginį su dar įdomesniais pranešimais - pavasario konferenciją Vilniuje! Sekite naujienas ir susitikime už pusės metų!