Naujienos

Trumpai apie praėjusią Respublikinę Lietuvos apiterapeutų asociacijos mokslinę-praktinę konferenciją.
Trumpai apie praėjusią Respublikinę Lietuvos apiterapeutų asociacijos  mokslinę-praktinę konferenciją.

2023 m. gruodžio mėn. 9 d. Kaune viešbutyje „Viktorija“ įvyko Respublikinė Lietuvos apiterapeutų asociacijos mokslinė-praktinė konferencija. Konferencija buvo skirta pagerbti Lietuvos apiterapeutų asociacijos (LAA) pradininkus- veteranus: doc. Algirdą Baltuškevičių, minint jo 90 metų sukaktį, gyd. Povilą Rimkų minint jo 80 metų sukaktį ir biotechnologą Sigitą Vasiliauską minint jo 75 metų sukaktį.

Konferenciją vedė prof. Sonata Trumbeckaitė ir gyd. Povilas Rimkus. Prof. S. Trumbeckaitė informavo, kad doc. A. Baltuškevičius dėl ligos negalėjo dalyvauti. Jo sveikinimą konferencijos dalyviams perdavė gyd. P. Rimkus. Jis pristatė savo išleistos knygos „Mano gyvenimo kelias“ trumpą santrauką apie nueitą gyvenimo kelią. S. Vasiliauskas supažindino su „Medicata Filia“ įmonėje gaminamo propolio teigiamą poveikį į mikrobus ir virusus tame tarpe į COVID. Po to LAA valdybos nariai pasveikino abu jubiliatus. Perskaitytas Habil. dr. Dalios  Stasytytės Bunevičienės, kuri negalėjo dalyvauti dėl ligos, sveikinimas. Buvo perduoti abiem jubiliatams sveikinimai  nuo Lietuvos bitininkų sąjungos prezidento Juozo Oleko, sveikino doc. A. Amšiejus, prof. A. Laiškonis, gyd. D. Molejienė ir kiti.

Pasibaigus sveikinimams buvo skaitomi pranešimai pagal paskelbtą  programą.

Apie naują produktą „Herpezzz“ lūpų pūslelinei gydyti pranešimą padarė LSMU lektorius Mindaugas Marksa. Dr. Povilas Kalesinskas supažindino su Lietuvos apiterapeutų veiklos  naujienomis 2023 metais. Pranešimą „Riebalų rūgščių sudėtis žiedadulkėse, bičių pienelyje, šaltalankių aliejuje ir jų mišiniuose su medumi ir žiedadulkėmis“ perskaitė Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų Genetikos ir fiziologijos laboratorijos vyresnioji mokslo darbuotoja dr. Violeta Čeksterytė. Prof. Jūratė Jankauskienė, pristatė informaciją apie Viziovitalio praktinį panaudojimą LSMU Akių ligų klinikoje. Prof. Sonata Trumbeckaitė supažindino su atliekamais moksliniais tyrimais bičių produktų srityje LSMU MA Farmakognozijos katedroje.

Po kavos pertraukos LSMU VA  Stambiųjų gyvūnų klinikos, Gyvūnų reprodukcijos laboratorijos mokslo darbuotoja dr. Neringa Sutkevičienė pasidalino savo patirtimi ir bibliografiniais duomenimis apie apiterapiją veterinarijoje. Nuotoliniu būdu buvo pristatytas Fizinių ir technologijos mokslų instituto Nanotechnologijų skyriaus doktorantės Gretos Kasputės įdomus pranešimas apie  tradicinės, alternatyvios ir integralios  medicinos bendradarbiavimą ir ateities perspektyvas, kurioms vadovauja Pasaulinė sveikatos organizacija.

Kauno kolegijos, Medicinos fakulteto, Reabilitacijos katedros lektorė Laura Baumann - Lietuvos Apiterapeutų asociacijos valdybos narė pristatė savo edukacines patirtis apiterapijoje. Lektorė pasakojo apie renginius, paskaitas, seminarus, kuriuose ji supažindindavo įvairaus amžiaus žmones apie bičių gyvenimą, bei praplėsdavo žinias apie bičių produktų savybes bei panaudojimą.

Kauno kolegijos, Ergoterapijos studijų programos studentė Jurgita Grigaitė prezentacijoje „Avilio terapija. Gydomasis garsas“, ji iškėlė susirūpinimą dėl žmogaus atotrūkio nuo gamtos. Studentė pristatė vieną iš alternatyviosios medicinos terapinių būdų, Avilio terapija, kurios metu pagal daktaro Valerijaus Sinelnikovo metodiką vyksta sveikatinimas, remiantis bičių šeimos energetinėmis galiomis ir jų išskiriamomis medžiagomis. Visi konferencijos dalyviai po prezentacijos buvo pakviesti į praktinį patyrimą, kurio metu atliko kvėpavimo metodiką su judesiu klausantis bičių dūzgimo „Humming Bee Breath“ (Bhramari Pranayama). Jo metu buvo mokomasi savireguliacijos ir siekiama bičiulystės pajautimo tarp visų dalyvių.

Kauno kolegijos, Farmakotechnikos katedros lektorė Romualda Gaurylienė kartu su studente Domile Šefleryte skaitė pranešimą tema „Farmacijos specialistų požiūris į bičių produktų vartojimą ligų gydyme“. Pranešėjos pristatė darbą apie šiuolaikinėje medicinoje ryškėjančią problemą vartojant sintetinius vaistus, atsirandantį poreikį ieškoti natūralių gydymosi sprendimų.

 

 Lektorė Ramūna Barma vaizdžiai pristatė savo pranešimą „Bičių kalba apie terapiją“. Ramūnas Račkauskas trumpai supažindino su fermentuoto medaus gėrimo įtaka sveikatai. Abu pranešimai auditorijoje sukėlė nemažai aistrų.

Apibendrindamas konferencijos pranešimus, gyd. P. Rimkus pabrėžė, kad kiekvienas lektorius pristatė savo paruoštus pranešimus, remdamasis tam tikra medžiaga, informacija, tyrimais. Kiekvienas klausytojas, gavęs informaciją, turi pats atsirinkti kas jam tinka, o kas ne. Norint plačiau sužinoti, bei pasitikrinti gautos informacijos teisingumu, galima ieškoti atsakymo elektroninėje erdvėje. Tačiau ir tenai ne viską gali surasti. Dabar tokia veikla vadinama „sveikatos raštingumu“, apie kurią paskutiniu metu daug kalbama ir rašoma. Klausytojams, norint sužinoti daugiau apie pateiktus pranešimus, siūloma kreiptis į pranešėjus asmeniškai.

 

 

Lietuvos apiterapeutų asociacijos  valdyba.