Apie LAA » Naujienos

XXIII-oji Lietuvos apiterapeutų konferencija

             Šių metų spalio 25 dieną Lietuvos apiterapeutai, bitininkai, jų svečiai  ir visi kiti, besidomintys bičių produktais,  gausiai susirinko į Lietuvos apiterapeutų asociacijos 23–ąją respublikinę mokslinę–praktinę konferenciją Kaune. Jau penkti metai šis renginys vyksta šventiškoje aplinkoje, UAB „Pirmas žingsnis“ konferencijų centre, ir už tai mes labai dėkingi centro šeimininkams. Konferencija prasidėjo filmu apie unikalią Stakliškių įmonę „Lietuviškas midus“, joje gaminamus medaus ir kitų bičių produktų gėrimus, kurie, kaip ir kitose šalyse, iš tikrųjų turėtų vadintis gydomaisiais balzamais ar eliksyrais. Po LAA prezidentės prof. J. Jankauskienės įžanginio žodžio buvo pasveikinti konferencijos svečiai bei kolegos - naujieji asociacijos garbės nariai, paminėtas Lietuvos apiterapeutų asociacijos prezidentės profesorės Jūratės Jankauskienės jubiliejus.

               Jau kasmetine tradicija tapo naujos  profesoriaus Antano Gendrolio knygos pristatymas. Šiais metais skaitytojus pasiekė monografija „Sveikas ir ilgas gyvenimas su bičių produktais“. Apie knygą ir joje aptariamus klausimus kalbėjo autorius ir jos recenzentas docentas A. Baltuškevičius.

                      Konferencijos metu paminėtas gražus UAB „Wilara“ jubiliejus – prieš 20 metų šioje įmonėje pagamintas pirmasis avilys. Prisimintas nelengvas įmonės kelias nuo pirmojo gaminio iki 2013-ųjų Apimondijos aukso medalio. Šia proga Įspūdingą pranešimą padarė įmonės „Wilara“ direktorius Gediminas Olsevičius. Na, o mums labai malonu, kad „Wilara“ yra vienas iš negausių Lietuvos apiterapeutų asociacijos veiklos rėmėjų ir mielai padeda visais mums svarbiais klausimais.

                   Mokslinei-praktinei konferencijos daliai vadovavo LAA prezidentė profesorė J. Jankauskienė. Ji buvo pradėta profesorės S. Trumbeckaitės pranešimu „Kavos rūgšties fenetilo esterio poveikis mitochondrijoms inkstų išemijos metu“. Prof. J. Jankauskienė perskaitė tikrai jubiliejinį pranešimą apie bičių produktų taikymą akių ligų prevencijai ir gydymui. Glaudžiai bendradarbiaudami su bitininkais, pakvietėme savo patirtimi pasidalinti nenuilstantį Anykščių bitininkų draugijos vadovą  A. Žarskų. Bitininkas D. Aleksandrovas papasakojo apie medinguosius augalus  mūsų aplinkoje. Toliau sekė Lietuvos apiterapeutų asociacijos valdybos narių pranešimai: gydytojo Č. Zvicevičiaus „Medaus naudojimas paliatyvinėje medicinoje“ ir LAA viceprezidento  gydytojo P. Rimkaus „Pirmoji pagalba bityne“. Juose pateikta šiandienai labai svarbi praktinė medžiaga, kurios dalė pasiūlysime atspausdinti ir šiame žurnale. A. Žukauskas susirinkusiai auditorijai pristatė naujus lietuviškus akių lašus su bičių pikiu OCULOCIN PROPO, kuriuos pagamino  UAB „Medicata“. Magistrantė V Stankutė pristatė mokslinių straipsnių apžvalgą apie manukos – Naujosios Zelandijos arbatmečio – medų ir išskirtines jo savybes. Su šia medžiaga galės susipažinti ir žurnalo skaitytojai. Mes tikimės, kad ateityje bus galima daugiau kalbėti ir apie ryškius specifinius lietuviškų medaus rūšių gydomuosius poveikius. Dr. D. Stasytytė–Bunevičienė perskaitė pranešimą apie Vilniaus gyventojų ir bitininkų spindulinės apkrovos tyrimus ir antiradiacinį bičių produktų poveikį. Tradiciškai UAB „Medicata“  atstovė J. Giedrienė pateikė medžiagą apie naują šios, unikalios ne tik Lietuvoje, įmonės produkciją žmonių sveikatai išsaugoti ir stiprinti. Konferencijos pranešimų ciklą baigė prof. S. Trumbeckaitė įspūdžiais iš IFA (International Federation of Apitherapy) kongreso Rumunijoje. Renginio metu dalyviai galėjo įsigyti prof. A. Gendrolio ir doc. A. Baltuškevičiaus knygų su autorių autografais, UAB „Medicata“ preparatų, vyko UAB „Apiflorus“ medaus arbatų ir UAB „Lietuviškas midus“ produktų degustacija.  

 

V. Stankutė, D. Stasytytė-Bunevičienė