Naujienos


2022 m liepos mėn. 30-31 dienomis – Ukmergės raj. Taujėnų Užulėnio kaime, Prezidento A. Smetonos dvaro sodyboje organizuojama tradicinė, jau 44-toji , Lietuvos bitininkų šventė.
Organizatoriai – Lietuvos bitininkų sąjunga ir Ukmergės rajono bitininkų draugija.
Šventės metu vyks tradicinė bitininkystės inventoriaus mugė bei savo gaminius pristatys tautodailininkai, amatininkai,liaudies meistrai, aludariai, bitininkai, kepėjai, Pamario krašto žvejai ir kiti mugės dalyviai. Šventinėje programoje koncertuos kaimo kapelos, Liudas Mikalauskas, grupė “Studija” ir Deividas Bastys.
Sekite informaciją apie renginį Facebook grupėje: https://www.facebook.com/groups/802543876898113

 

Visą programą galite patyti paspaudus plačiau.

plačiau
Kvietimas

Su Jumis dalinamės mus pasiekusiu kvietimu:

 

Mielieji draugai,

Šių metų rugsėjo 5-9 dienomis kviečiame į naują intensyvų kursą ir praktines dirbtuves Rumunijoje, mūsų Apiterapijos centre (apie 1 val. kelio nuo Bukarešto-Otopeni tarptautinio oro uosto).

 

Platesnę mokymų informaciją ir planą galite rasti šioje nuorodoje:

https://apitherapy.com/hands-on-practical-workshops/?fbclid=IwAR208ppktRp-JsOnuly7Ak0bmum3vR1_RPPm1DCqg6yPY7inSUhyA7WCnQ0

 

Mielai rezervuosime Jums vietą mūsų api-klasėje!

 

Linkėjimai iš Apiterapijos žemės - Romunijos!

plačiau
PAVASARIS: BIČIŲ PRODUKTAI SVEIKATAI IŠSAUGOTI IR STIPRINTI

Ko reikia žmogaus organizmui pavasarį? Pirmiausia – kokybiškų produktų medžiagų apykaitai palaikyti, šlakams pašalinti ir padėti atsinaujinti visoms organizmo ląstelėms. Dar jam reikia įprastų veiklos sąlygų, tarp kurių svarbiausios būtų optimalūs fiziniai krūviai, bioritmams būtini santykinės ramybės periodai ir optimalus išorinių dirgiklių fonas. Bet kokie perkrūviai, tiek fiziniai, tiek psichologiniai,  nukreipia metabolizmo procesus į aukštesnius streso lygmenis, kur jau tokiems patiems vidiniams organizmo procesams ima vadovauti kiti neurohumoralinės reguliacijos mechanizmai ir netikslingai didėja suvartojamos energijos kiekis.

 

Kviečiame susipažinti su Habil. Dr. D. Stasytytės Bunevičienės straipsniu paspaudus plačiau.

plačiau

 

JUOZAPAS MICKEVIČIUS

(1936-2022)

 

Su giliu liūdesiu pranešame, kad 2022 balandžio 30 dieną Butkiškės kapinaitėse (Raseinių raj.) amžinojo poilsio atgulė  apiterapeutas, gydytojas-chirurgas, poetas Juozapas Mickevičius.

Juozapas Mickevičius gimė 1936 m. liepos 25 d. Butkiškės kaime (Raseinių raj.). 1964 m. baigęs studijas Kauno medicinos institute, 40 metų dirbo gydytoju-chirurgu bei abdominalinės chirurgijos skyriaus vedėju Lietuvos onkologiniame centre. Skaitė mokslinius pranešimus Rusijoje, Ukrainoje, Lenkijoje, Belgijoje, Šveicarijoje. Už gerą darbą apdovanotas Lietuvos sveikatos apsaugos ministro Garbės raštu.

1990-1998  metais Lietuvos Onkologijos centre kartu su kitais centro mokslininkais tyrinėjo medaus ir žiedadulkių poveikį į sergančių onkologinių ligonių  imuninės sistemos pokyčius prieš ir po operacijos. Buvo nustatyta, kad bičių produktai sąlygoja pozityvius imuninės sistemos rodyklių pokyčius ir rekomendavo juos naudoti.

Juozapas Mickevičius buvo ne tik gydytojas, bet ir poetas. Ilgą laiką buvo Lietuvos nepriklausomųjų rašytojų sąjungos narys. Išleido devynis poezijos rinkinius: „Prabėgusio laiko lašai” (2006 m.), „Dainuok, širdie, pavasarį” (2009 m.), „Gimtinė – gyvenimo uostas” (2010 m.), „Mamai” (2012 m.), „Anksti rytelį” (2014 m.), „Širdies gėlė” (2015 m.), „Eilės meilei” (2017 m.), „Tu, Dubysa, kalta“ (2019 m.). „Mielai mamai“ (2021 m.). Jo kūryba spausdinta daugiau nei 30 almanachuose: „Ten sidabro vingy”, „Meilės išpažintys”, „Jaunystės lieptai”, „Po rudenėjančiu dangum” ir daugelyje kitų. Poetiškais Juozapo eilių tekstais yra sukurta virš 70 dainų.2010 m. tapo respublikinių vieno eilėraščio varžytuvių „Lygiadienio giesmė” laureatu, taip pat jis buvo Lietuvos „Medikų poezijos pavasario” laureatas, jumoristinių eilėraščių Kražiuose (Kelmės raj.) ir Aukštaitijoje (Kupiškio raj.) konkursų nugalėtojas. Už aktyvią visuomeninę bei kultūrinę veiklą respublikos mastu Lietuvos kultūros fondas 2011 m. Juozapui Mickevičiui pareiškė padėką. 2011 m. jam suteiktas Butkiškės krašto Šviesuolio vardas, o 2015 m. – Butkiškės krašto Garbės piliečio vardas (Raseinių raj.). 2016 m. už kultūrinę ir švietėjišką veiklą Lietuvos Respublikos premjeras, o 2017 m. Seimo pirmininko pavaduotojas – už literatūrinę ir švietėjišką veiklą pareiškė padėkas. 2016 m. J. Mickevičius apdovanotas Raseinių krašto „Žemaičio” nominacija.

 

Tebūna lengva Jam tėviškės žemelė. Užjaučiame artimuosius...

 

Lietuvos apiterapeutų asociacijos nariai

2022 m. balandžio 27 d. "Gydytojų žinių" leidinyje parašytas strapsnis apie apiterapiją ir apie kovo 30 d. įvykusią konferenciją.

 

Visą straipsnį galite rasti paspaudę plačiau.

plačiau
PIRMOJI TARPTAUTINĖ API-MIKROBIOLOGIJOS KONFERENCIJA!

Šių metų gegužės 28-29 dienomis organizuojama pirmoji tarptautinė api-mikrobiologijos konferencija.

Gegužės 28 d. (šeštadienį) bus kalbama apie apiterapijos produktų (medaus, lipčiaus medaus, propolio, vaško, bičių pienelio, žiedadulkių, bičių duonelės, bičių nuodų ir avilyje esančio oro) antimikrobines savybes.

Gegužės 29 d. (sekmadienį) bus kalbama apie tai, kas yra susiję su bičių produktų ir jų derinių naudojimu ligoninėse, klinikose ir medicinos kabinetuose norint apsaugoti organizmą nuo mikrobų, ligų ir infekcijų.

Norint dalyvauti reikia rašyti šiuo el. paštu - DrStangaciu@Gmail.com

Kovo 30 d. nuotoliniu būdu vyko Tarptautinė konferencija, skirta paminėti Pasaulinę apiterapijos dieną. Ši Diena skirta Apiterapijos Tėvui Philip Terc atminti. Konferenciją organizavo ir jai vadovavo gydytojas apiterapeutas Dr.Stefan Stangaciu. Dalyviai buvo iš įvairių pasaulio šalių - Australijos, Ekvadoro, Lenkijos, Slovėnijos, Serbijos, Čekijos, Ekvadoro, JAV, Rumunijos, Portugalijos ir kitų valstybių.
Konferencijoje taip pat dalyvavo ir Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentė prof. Sonata Trumbeckaitė. Buvo parengtas ir pristatytas pranešimas "Apiterapijos vystymasis Lietuvoje (1991-2022)".

 

Akimirkas galite pamatyti paspaudus plačiau.

plačiau

Kovo 30 d., Lietuvos medicinos bibliotekoje, Vilniuje susirinko gausus būrys Lietuvos apiterapeutų asociacijos narių ir besidominčių asmenų į „Lietuvos apiterapeutų aosciacijos konferenciją, skirtą Pasaulinės apiterapijos dienai paminėti“. Susirinkimo pradžioje Sigitas Vasiliauskas pristatė gautą laišką iš Ukrainos - Ukrainos apiterapeutų asociacijos viceprezidento Nikolos Gaveluk. Jis pasveikino LAA konfererencijos dalyvius su Pasauline apiterapijos diena. Pasidalino savo mintimis apie Rusijos pradėtą karą Ukrainoje, vaikų ir moterų žudymus, terorą civilinių Ukrainos gyventojų, miestų bombardavimus ir Ukrainos karių didvyriškumą priešinantis okupantui. Prašė Lietuvos apiterapeutus paremti Ukrainos karius – įsigyti Ukrainos apiterapeutų asociacijos iki karo leisto žurnalo Доктор Бджiлкa (Gydytojas bitė) ankstesnius numerius. Visi pinigai už žurnalo pardavimą bus perduodami Ukrainos kariuomenei. Konferencijos dalyviai tylos minute pagerbė Ukrainos žmones.

 

Kadangi kovo 30 d. minima kaip Pasaulinė apiterapijos diena,  Povilas Rimkus supažindino konferencijos dalyvius su apiterapijos istorija. Didelis dėmesys buvo skiriamas apiterapijos tėvui laikomam Dr. Philip Terč. Konferencijos metu taip pat gyd. Aušra Kažemikaitienė dalinosi savo patirtimi ir pristatė pranešimą – “Camelino naudojimas, gydant kovidinius ligonius”(pranešimo skaidres galima peržiūrėti paspaudus plačiau).

 

Žolininkas ir vaistininkas Marius Lasinskas pristatė susirinkusiems savo išleistus leidinius vaikams ir suagusiesiems – VAISTAŽOLIŲ PASAKOS ir VAIKAI VAISTAŽOLIŲ PASAULYJE.  Prelegentas savo visems žinoma meile vaistiniams augalams pasidalino su konferencijos dalyviais.

 

Įmonės Medicata įkūrėjas Sigitas Vasiliauskas konsultavo besidominančius, įmonėje gaminamų bičių preparatų puoselėjančiomis sveikatą  savybėmis.

 

Visi konferencijos dalyviai buvo apdovanoti LAA dovanomis – puodeliais su LAA logotipu ir palinkėjimu  „Bičiuliaukimės, kad sveikatos ir jėgų nepristigtų“.

 

Tuo pačiu laiku nuotoliniu būdu vyko Tarptautinė konferencija, paminėti Pasaulinę apiterapijos dieną, kur pranešimą tema „Apiterapijos vystymasis Lietuvoje (1991-2022)“ anglų kalba skaitė Lietuvos apiterapeutų asociacijos viceprezidentė prof. Sonata Trumbeckaitė. Konferencijoje dalyvavo virš 50 šalių atstovai.

 

Labai džiaugiamės maloniai praleistu laiku ir didėjančiu susidomėjimu LAA veikla!

 

LAA valdybos sekretorė Lauryna Lubytė

 

 

plačiau